Představení Expedice

 
Magadan - město daleko, daleko na východě Sibiře. Nejvzdálenější místo, kam se dá dojet autem. Město, ke kterému vedou velmi špatné cesty je cílem naší expedice. Ale z Čech do Magadanu se dá jet více cestami. Zvolili jsme si možná tu nejnáročnější. Z Čech pojedeme přes Slovensko, Maďarsko, Bulharsko do Turecka, kde je jedna krásná silnice, kterou si nemůžeme nechat ujít. Gruzii budeme věnovat už času více. Přes Azerbajdžán se přesuneme kolem Kaspického moře do Ruska. Přes kousek Kazachstánu do Turkmenistán, pak Uzbekistán, Tádžikistán, kde přejedeme Pamir Highway, Kyrgystán, Kazachstán, Mongolsko do Ruska.  
U Bajkalského jezera nás důkladně prověří cesta zvaná Zimnik 110. To proto, že se jezdí po ní pouze v zimě, po zamrzlé půdě. My pojedeme v létě. Cesta bude samý off road. Po jejím zdolání budeme pokračovat po BAM road v její původní trase. Zde nás čeká spousta brodů, neudržovaných mostů, nespoutaná příroda. Nechvalně známá Cesta kostí nás dovede k pomníku Tatry 111, jež symbolizuje práci těchto legendárních vozů při stavbě a zásobování měst a komunikací na východě Sibiře. Pomník je jeden z cílů naší expedice. V Magadanu bude bod obratu naší cesty a přes rozsáhlé Rusko se budeme vracet do Evropy. Ukrajina, Polsko a domů.
Celkem předpokládáme  přibližně 40 000km během tří měsíců.
 
Cíle cesty jsou: 
 
Pomník Tatry 111
 
Zdolání čtyř z desítky nejnebezpečnějších cest světa - Pamir Highway, Zimniku 110, BAM Road a Cesty kostí. Českou D1 na trase nepočítám :-).