Představení Expedice

 
Magadan - město daleko, daleko na východě Sibiře. Nejvzdálenější místo, kam se dá dojet autem. Město, ke kterému vedou velmi špatné cesty je cílem naší expedice. Ale z Čech do Magadanu se dá jet více cestami. Zvolili jsme si možná tu nejnáročnější. Z Čech pojedeme přes Slovensko, Maďarsko, Bulharsko do Turecka, kde je několik míst, jež chceme navštívit. Podobně tomu bude v Gruzii. Přes Arménii se přesuneme do Iránu. Pak již Turkmenistán, Uzbekistán, Tádžikistán, kde přejedeme Pamir Highway, Kyrgystán, Kazachstán, Mongolsko do Ruska.  
U Bajkalského jezera nás důkladně prověří cesta zvaná Zimnik 110. To proto, že se jezdí po ní pouze v zimě, po zamrzlé půdě. My pojedeme v létě. Cesta bude samý off road. Po jejím zdolání budeme pokračovat po BAM road v její původní trase. Zde nás čeká spousta brodů, neudržovaných mostů, nespoutaná příroda. Nechvalně známá Cesta kostí nás dovede k pomníku Tatry 111, jež symbolizuje práci těchto legendárních vozů při stavbě měst a komunikací na východě Sibiře. Pomník je jeden z cílů naší expedice. V Magadanu bude bod obratu naší cesty a přes rozsáhlé Rusko se budeme vracet do Evropy. Ukrajina,Bělorusko, Polsko a domů.
Celkem předpokládáme  přibližně 40 000km během tří měsíců.
 
Cíle cesty jsou: 
 
Pomník Tatry 111
 
Zdolání čtyř z desítky nejnebezpečnějších cest světa - Pamir Highway, Zimniku 110, BAM Road a Cesty kostí. Českou D1 na trase nepočítám :-).